| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a 10 a si vreau sa ma transfer pentru ca am dificultati in ceea ce priveste informatica si dupa aia as vrea sa dau la DREPT.Chestia e ca la filologie nu vreau pentru ca nu ma pricep la limbi straine.Eu ma concentrez mai mult pe materiile ce se dau la bac.As vrea sa ma transfer la stiinte ale naturii sau stiinte sociale.Intrebarea este:Ce profil sa imi aleg astfel incat sa imi fie usor sa invat atat pentru admitere la Drept(Care presupune sa invat la gramatica) cat si pentru bac?

2 răspunsuri:
| Jackpot2 a răspuns:

Recomand în cazul tău profilul științe sociale. Vei face 3 sau 4 ore de economie(materie obligatorie de examen la admitere fac de drept). Nu are rost sa îți bați capul cu materii reale dacă vrei sa dai la drept!

| Ionut231312 a răspuns (pentru Jackpot2):

Mai mult de 2 ore de economie nu va face, oricum si eu recomand stiinte sociale.