| Aaavil a întrebat:

Sunt in clasa a-12-a la profil de Filologie si as dori sa studiez in domeniul economic/afaceri dar nu sunt sigur cum e cu intratul la o facultate fara sa am BAC-ul la mate, ce este nevoie sa fac, exista facultati care iau matematica de la zero?

2 răspunsuri:
| Husicel a răspuns:

Dacă mergi pe profil economic/afaceri la facultate nimeni nu te ia de la zero, trebuie tu să te descurci, dar nu-ți fă griji pentru că o fostă colegă de la filologie se descurcă mai bine decât cei care au terminat mate-info

| ElenaSA a răspuns:

Daca te uiti pe site la Facultatea -Adminstrarea afacerilor vezi ca in anul I sunt doar trei cursuri care ar avea legatura cu Matematica: Matematica aplicata in Economie, Statistica si Bazele contabilitatii.http://www.faa.unibuc.ro/......afacerilor