| syd2 a întrebat:

Ai nevoie de bac la matematica pentru o facultate in domeniul economic?

Răspuns Câştigător
| Nadeko a răspuns:

Bună. Nu contează la ce materii dai bacul, ci media finală. Succes!

6 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nu, poti sa faci filologie si sa vrei sa dai Bac-ul la economie axandu-te pe o facultate economica,, dar e necesar sa stii si matematica.

| syd2 explică (pentru Drimmero):

Problema e ca nu sunt din aceasta tara si nu avem economia ca materie.

| Drimmero a răspuns (pentru syd2):

Cred ca aici intervine de fapt problema, pentru ca nu faceti economia incat sa aveti o baza acolo de cunostinte, dar nu e problema, iei Bac-ul si dai la facultatea pe care o doresti tu,, o incepi de acolo de la 0, o sa-ti fie mai greu pentru ca iti vin notiuni necunoscute care o sa ti se para imposibile.

| syd2 explică (pentru Drimmero):

Nu cred ca e o problema pentru mine in particular, pentru ca is cunoscut cu domeniul din alte surse, dar multumesc pentru explicatie kiss

| Drimmero a răspuns (pentru syd2):

Daca te pasioneaza si le ai cu materia asta inseamna ca nu vei intampina (mari) probleme. Sanatate!

| RainmakerX a răspuns:

Daca vrei sa vii la ASE Cibernetica sau Informatica Economica atunci pregateste-te sufleteste! laughing
Renunta cei de la uman/stiinte sociale in prostie caci se intra dupa media de bac si au medii mari.

Gandeste-te bine ce faci! Unde te duci du-te pregatit! Nu are rost sa inveti la geografie de exemplu cand tu nu o sa mai faci asta la facultate. Am vazut si vad persoane care si-au pierdut toata motivatia pentru ca au ales gresit.

Urmeaza-ti pasiunea si invata, invata!