| Fr4You a întrebat:

sunt in clasa a 7 a si nu stiu ce s-a intamplat cu mine... in a 6 a toti profesorii ma faceau elev silitor la locul lui dar acum am devenit mai rau in a 6 a mai luam note rele insa anul asta am luat 2 la germana iau note de 7 8 anul trecut la acele materii luam 9 sau 10 nu stiu ce e cu mine cand vreau sa invat imi dispare imediat cheful parintii imi spun mereu ca o sa ajung un nimeni si asta ma face sa ma simt foarte prost oricat as incerca nu reusesc sa scoala uneorii colegi ma mai batjocoresc fiindca sunt mai mic de inaltime si nu asa de solid habar-n-am ce sa fac ma simt tot mai prost din cauza asta ce as putea face eu in situatia de fata?

4 răspunsuri:
| CryChristiAN a răspuns:

Invata.

''Nu ceda in fata nenorocirii, ci infrunt-o cu si mai multa barbatie ''(Vergilius Aenesis).
Eu sunt a 9-a. Crede-ma ca daca nu o sa inveti de pe acum, o sa afecteze media de admitere pentru liceu.

| SunnyLady a răspuns:

Uite,nu uite u conteaza parerea celorlalti, tu trebuie sa te simti impacat cu tine.Fiecare e frumos in felul lui.Asadar,dacaa nul trecut aveai note bune inseamna ca POTI, straduieste-te mai mult, de ex dupa ce inveti fa ceva ce iti place mult(recompendeaza-te)Nu uita inveti pentru tine nu pentru colegi sau parinti.TOTUL tine de atitudinea ta.Nu ti lasa colegi sa rada de tine,nu le perimite,impune-te. iar parintii tai gresesc enorm, in loc sa vada ce s-aschimbat te judeca, spune-le asta. Poate chiar s-an intamplat ceva care te-a pmarc at emotional, sau poate e doar varsta, oricum nu uite, cand inveti inveti cand te distrezi te distrezi, si nu uita POTI FACE ORICE ITI PROPUI

| Fr4You explică (pentru SunnyLady):

Eu de fel sunt mai linistit frumos nu pot sa zic ca sunt dar nici urat cu prietena imi merge bine dar sunt 2 baietii care mereu ma jignesc si ma fac sa ma simt foarte prost...

| SunnyLady a răspuns (pentru Fr4You):

Nu le mai perimite, pentru ca nu o vor mai face!