| Alex1258 a întrebat:

sunt in clasa a 7-a si nu sunt bun la mate...nu ma descurc prea bine spuneti-mi si mie o metoda sa devin mai bunhappy funda!

Răspuns Câştigător
| Deliiiia a răspuns:

Mai intai trebuie sa stapanesti notiunile(sa le memorezi si sa le intelegi) si apoi sa faci exercitii. Ti-ar fi de folos o culegere cu exercitii rezolvate si explicate.

| Alex1258 explică (pentru Deliiiia):

Merci pentru ajutor

6 răspunsuri:
| Faruece a răspuns:

Fa MULTE exercitii, da multe

| Darker a răspuns:

Invata mai mult studiaza matematica, doumenteazate sau fa pregatire cu un prfesor. PS: E am trecut a 7-a cu 9, 90

| Alex1258 explică (pentru Darker):

Felicitari...nu am cerut ca imi spui cu ce medie ai trecut tuhappy

| Deliiiia a răspuns (pentru Darker):

Dupa modul in care ti-ai redactat comentariul pare ca inca nu ai trecut in a V-a.

| Alex31004 a răspuns:

Buna! Mie imi place foarte mult Matematica, chiar este materia mea preferata.
Ce pot sa iti spun?!
Cauta pe net definitii si toate cele si invata-le! Faci si cateva exercitii..Trebuie sa iti placa, Matematica este usoara, daca treci a 7-a, sa stii ca este foarte usoara si draguta. Mai ales Geometria! Succes!