| Cosmina33 a întrebat:

Sunt in clasa a-8-a si vreau sa dau la stiinte sociale pe mai departe..insa nu ma pricep deeeloc la matematica si imi este foarte frica de nota pe care o sa o iau in examen. La simulare la romana am luat 8.30 ( puteam si mai mult) iar la mate am luat 4, care a fost si cea mai mare nota din cllasa...Acum va rog sa imi spuneti in general cam cu ce medii se intra la stiinte sociale? Dupa aproximarile mele imi iese cam media 8.51. poate mai mult dar am pus raul in fata.

(Sunt din Botosani si vreau sa dau la A.T Laurian).
Multumesc! :*

Răspuns Câştigător
| yo547 a răspuns:

Buna nu-ti fie frica se intra cu medii acceptabile ai putea intra foarte usor. Funda?

2 răspunsuri:
| JIJ a răspuns:

Acum depinde liceul nu profilul. La un liceu la stiinte sociale poti intra cu 6.25 iar la altul tot la stiinte sociale poti intra cu 9.10.

| Cosmina33 explică (pentru JIJ):

Mda. este un liceu foarte prestigios si se cer medii foarte mari. happy