| Timi26 a întrebat:

Salut TPU, sunt in clasa a 8a si vreau sa merg la facultatea de constructii pe inginerie civila, care profil de liceu ar fi cel mai potrivit?

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Probabil poti alege profil mate-info pe filiera reala sau sa mergi pe filiera tehnologica si sa iesi de acolo cu mult mai multe cunostinte legate de domeniul industriei, ingineriei, electrotehnicei, etc. (mate-info se imprastie prin toate materiile, insa n-as zice ca s-ar potrivi cu inclinatia ta spre constructii/inginerie).

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu contează: să știi niște mate și să fii sănătos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mate info