| OtakuZed a întrebat:

Sunt in clasa a VIII-a si as dori sa dau la mate-info. Intrebarea mea este daca pot rezista acolo avand in vedere faptul ca fizica si chimie nu o stiu deloc.Si cate ore de fizica,chimie sunt pe saptamana, dar materie se i-a de la capat?
Mai am o singura intrebare..Cat de mult conteaza matematica din 5-8 pentru materia de clasa a 9-a?

Răspuns Câştigător
| AnaMica01 a răspuns:

Chimia si fizica o sa o intelegi mult mai bine la liceu(asta am inteles eu, caci si eu sunt in a 8-a). Tot la mate-info o sa dau si eu mai departe.Cat despre matematica pe care ai facut-o in generala conteaza doar cat sa stii notiunile de baza pentru a avea habar despre cum se rezolva o problema s.a
Este ceva foarte complex in acest profil si eu pot sa iti urez doar multa bafta pentru viitor!

3 răspunsuri:
| Doctorfishadi a răspuns:

Materia din clasele 5-8 conteaza foarte putin pentru cea de clasa a 9-a, dar va trebuii recuperata pentru clasele 10, 11, 12! Daca nu crezi ca faci fata nu te duce acolo.Du-te la stiinte ale naturii, faci mai multa mate si biologie.Fizica prea putin si chimie la fel.Iar la BAC o sa dai romana, mate si biologie happy, nu au o matematica avansata deloc cei de la stiinte, au m3! Dar fac multe ore si vei intelege usor!

| OtakuZed explică (pentru Doctorfishadi):

Pai eu nu stiu ce sa cred. daca fac fata sau nu..Eu as dori la mate-info pentru ca ma pasioneaza pc-urile si tot ce este legat de ele..Matematica nu e o problema..Stii cumva cate ore de fizica-chimie se face pe saptamana la mate-info?

| Doctorfishadi a răspuns (pentru OtakuZed):

Nu prea faci, dar depinde de liceu!