| ThatAwesomeSpartan a întrebat:

sunt in clasa a XII-a profil filologic, m-am gandit sa dau la armata la fortele terestre, la Academia Fortelor Terestre "Nicolae Balcescu" din Sibiu, insa din cate vad pentru a putea intra ai nevoie de Lb. Romana, Lb. Engleza si aparent matematica, ei bine, la celelalte doua ma incadrez destul de bine insa cu matematica stau cam prost.
Am doua intrebari? N-am pus mana pe matematica timp de 4 ani, cum o sa pot recastiga asta in cateva luni? Trebuie totul parcurs de la clasa a 9-a pana la 12-a pentru a avea o sansa?
Si a doua intrebare, exista branse ale armatei care nu cer examen din matematica? Eu sperand sa fie la fortele terestre.

Răspuns Câştigător
| Anonimaaaaaaaaa1 a răspuns:

Ai ales profilul bun din punctul meu de vedere. daca iei proba sportiva si incerci sa iei un 6 de trecere eu zic ca poti reusi

| ThatAwesomeSpartan explică (pentru Anonimaaaaaaaaa1):

Pai la capitolul sport stau destul de bine, deci matematica este singurul lucru ce trebuie rezolvat.

1 răspuns: