| Elyyyeeeeee a întrebat:

Salut,TPU! Sunt in clasa aXII A uman si vara aceasta o sa sustin probele scrise la romana geografie si istorie. Vreau sa mi spuneti daca este de ajuns sa invat din carte pentru bacul la istorie. Mentionez ca profa de istorie ne da cate 15 pagini la cate o tema si in carte e de 5...este de ajuns sa invat din carte? Funda

2 răspunsuri:
| DavidoffUser a răspuns:

Fiecare carte are informatiile ei, deci nu sunt complete.Invata ce-ti da profa ca stie ea de ce va da atat.

| cliviuv a răspuns:

Da este indeajuns. Manualul de istorie este hotarat de ministerul educatiei, si tot acesta formuleaza intrebarile si problemele de bac dupa programa stabilita.
Mult succes.