| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU
sunt la un liceu profil,,mate-info" unde nu prea se face matematica si prea putin informatica,in acesteconditi,spre ce facultate ma-ti indruma, nu sunt decis sa aleg.
multumesc pentru orice raspuns

Răspuns Câştigător
| Schatzyyyyy a răspuns:

Depinde unde ai vrea sa mergi! Ca sa urmezi tot mate-info, nu stiu daca ar fi indicat! Eu te-as sfatui sa mergi la ceea ce iti doresti mai mult! dar pe viitor sa fie si o meserie bine platita! Majoritatea merg la medicina si drept, la astea 2 nu te-as sfatui sa mergi!

4 răspunsuri:
| MitroKta a răspuns:

Ce ti-ar placea sa faci? De obicei de la mate- info se poate intra la o gramada de facultati, pentru ca se fac de toate.Eu am fost la intensiv si am intrat la Fac de constructii, am coegi la medicina, ase, politehnica- automatia, electronica-, finante-banci, arhitectura, litere etc.sunt o gramada de posibilitati. Depinde ce vrei sa faci.

| Domino2018 a răspuns (pentru MitroKta):

Eiii, daca as stii! nu mai postam aici, nu stiu, ceva care sa nu aiba la baza mate-info, ceva care sa i-ti asigure un loc de munca in viitor cel putin 50%

| MitroKta a răspuns (pentru Domino2018):

Trebuie sa iti doresti ceva de la viata..nici chiar asa nimic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In majoritatea scolilor de la noi nu prea se fac ore calumea. Daca vrei sa intri la o facultate trebuie sa inveti singur, nu sa te bazezi pe ce faceti voi la ore. Cu ce inveti exclusiv acolo nu intri nicaieri. Asta daca nu vrei sa intri undeva cu dosar.