| Simon837373 a întrebat:

Salut TpU! Sunt pe clasa a 7-a si din pacate am ramas corigent la matematica pe semestrul 1, cu media 4. Ce se va intampla mai departe? Voi da un test in toamna sau?

Funda pentru cine ma lamureste!

Răspuns Câştigător
| croissant a răspuns:

Buna daca ai ramas pe primul semestru ai grija sa iei o medie mai mare in semestrul al doilea minim 6. Daca ai ramas la ambele semestre vei da corijenta in vara august sau septembrie. Bafta!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca pe sem.II obtii cel putin 6 nu ramai corigent, deoarece vei avea media anuala cel putin 5 si numai daca ai media anuala sub 5 ramai corigent.