| DaFrateEuSunt a întrebat:

Salut, TPU! Sunt student la Poli, la Cluj, si nu mi-am luat o restanta pe toamna. Acum cand voi incepe, dupa ce voi face recontactarea, va trebui sa fiu iar prezent la laboratoare si seminarii?
Doresc sa imi răspundă doar cei care au facut sau au idee de regulamentul unei facultăți.
Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| ReZiSTorr a răspuns:

Salut.Tocmai ce am terminat Politehnica.Nu trebuie sa fi prezent la laboratoare si seminarii doar daca nu ti-ai luat testul de laborator si nota de la seminar nu a fost peste 5.

| DaFrateEuSunt explică (pentru ReZiSTorr):

Un prieten nu si-a luat 2 materii la care nu a dat niciun examen pe parcursul sem. O materie a avut ca examen final un colocviu, iar cealalta un examen scris. Materia cu colocviu era numai cu laboratoare. Trebuie sa faca prezenta la ele din nou?

| ReZiSTorr a răspuns (pentru DaFrateEuSunt):

Daca nu a mers la laboratoare, da trebuie sa faca prezenta la laboratoare. Daca nu si-a luat testul de laborator, din nou, trebuie sa de-a testul de laborator