| redjhon69 a întrebat:

știu că nu este cea mai potrivită categorie dar aceasta este cea mai utilizată. Tocmai am terminat clasa a X-a și VREAU să iau BAC-ul. Îmi puteți spune ce lecții trebuie să învăț la mate(M2) măcar pentru un amărât de 5? Aș dori și o culegere bună cu variante rezolvate...Îmi puteți recomanda una?
Dau fundă.

Răspuns Câştigător
| DeeaMarry a răspuns:

Iti recomand variantele publicate de Minister in 2009, le poti gasi aici http://variante-mate.ro/......matica-m2. Dupa cum poti observa, sunt si rezolvarile pe site.
Deocamdata te poti apuca doar de partea I, pentru ca doar partea asta de materie ati parcurs-o.
O sa fie mult mai usoare exercitiile la bac decat cele din variantele astea, insa o sa iti prinda bine exercitiul.
Te uiti cam ce exercitii se dau si incerci sa cauti teoria in caietele tale, in manuale sau chiar pe net, daca nu intelegi ceva.