| ColorfullColors a întrebat:

Ce trebuie sa invat pentru corigenta la mate in clasa a9a? Care ai terminat a9a si stiti ce ati facut la mate... Poate imi dati ceva nume de lectii...
Mersiwinking

Răspuns Câştigător
| allyssa a răspuns:

Elemente de logica matematica; inductie matematica; siruri de nr. reale; progresii aritmetice; progresii geometrice; functii; ecuatia de gradul al II-lea; suma a 2 vectori; relatiile lui viete; sisteme simetrice; monotania functie de gradul II; reprezentarea grafica a functiei de gradul II; elemente de trigonometrie; sistemul functiei de gradul II; inecuatii care contin necunoscuta in modul; semnul solutiilor ec. de gradul II; cercul trigonometricteoreme sinusurilor, cosinusurilor; formule pentru. aria unui triunghi...cam asta am invatat eu la mate, sper sa-ti fie de ajutor kiss

1 răspuns:
| mmo_7852 a răspuns:

Depinde de ce specializare ai, in functie de care este elaborata si programa (adica daca esti la real, la uman, etc.).
Contacteaza-ti colegii de clasa si cere-le manualul dupa care ati (au...) invatat, pentru corigenta cam ce-i in manual se presupune ca ar tb sa stii happy. Spor!