| Anonimulnegru a întrebat:

Salut TPU. Trebuie sa bag baza neapărat în lichidele de țigară electronică sau le pot vapa și așa?
Dau Funda!

4 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Lichidul e format din bază (glicerină sau propilenglicol) + aromă + nicotină (sau fără).
Ce să vapezi fără bază? Doar aroma? E extrem de concentrată și nu cred că o să-ți placă. În plus, doar aroma simplă, s-ar putea să aibă gust nașpa.

| Coryy0503 a răspuns:

Bună
Baza este N, poți fuma și fără baza, dacă doar te distrezi, dar dacă fumezi pentru ca este viciu, ar trebui sa adaugi și baza de nicotina. O zi liniștită!

| Anonimulnegru explică (pentru Coryy0503):

Eu am fumat tigari normale dar nu fumam mult pe zi și am zis sa trec la vape fără nicotina sa scot abur doar, mulțumesc la fel!

| Coryy0503 a răspuns (pentru Anonimulnegru):

Sunt extrem de puternice, și probabil ar cauza și alte infecții la gat ( zic eu), eu zic sa folosești tot kit ul