| UnBaiat439 a întrebat:

Imi puteti spune mai multe despre asta:
http://www.tigaraelectronica-nr1.ro/tigara-electronica-e vod.html despre aceasta e-tigara mai multe?

Ce inseamna : "La acest blister, pentru a putea vapa trebuie sa va mai alegeti o sticluta de lichid. "

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Sticluta aceea de lichid este nicotina, substanta aceea ce da gust sau imita gustul unei tigari adevarate. O sticluta tine in jur de 1-2 zile, depinde si cat de mult fumeze din tigara. Dupa ce ai terminat-o, va trebuii sa inlocuiesti sticluta respectiva. Trebuie sa iti cumperi si sticlute!

| stlucian a răspuns:

" pentru a putea vapa " inseamna pentru a inhala/"fuma" vaporii produsi de rezistorul ("rezistenta") din tigara electronica care se afla in rezervorul pentru lichidul care inlocuieste aroma/nicotina din tigarile obisnuite.Aceste produse (rezistorul in unele cazuri cat si lichidule pentru reservor) sunt consumabile are se procura ulterior dupa deteriorarea respectiv consumarea sticlutei cu lichid aromatic.Deci pe langa tigara respectiva va trebui sa mai cumperi si o sticlita cu aroma/cantitatea de nicotina dorita iar pentru o viata mai lunga a rezistorului trebuie sa ei grija ca rezervorul sa nu fie compet gol iar la vapare/inhalare actionarea butonului sa nu depaseasca 2 -3 secunde (intre inhalari ca si la tigarile obisnuite sa existe un timp de repaos pentru rezistor)

| Electronica_Tigara_1988 a răspuns:

E-lichidul este solutia care se incalzeste si se transforma in vapori. Sticlutele de pe site-ul nostru au 30 de ml. Ele te tin in functie de cat fumezi...insa la ce mi-ai povestit tu ar trebui sa iti ajunga o luna. Nu ai cum sa termini o sticluta de e-lichid in 1-2 zile...decat doar daca il bei, ceea ce nu este recomandat!