| CatalinPTM a întrebat:

trebuie sa fac ceva pentru clasa mea ( sunt seful clasei ) dupa vacanta va fi o sedinta cu sefii de clasa iar directorul ne va intreba ce-am facut pentru clasa...eu m-am gandit sa facem niste felicitari de 8 martie si le vindem acasa in familie si asa strangem bani pentru fondul clasei.dar nu ajunge, mai trebuie ceva ce sa mai facem. niste idei ceva
Funda!

2 răspunsuri:
| TheKittyCatGirl a răspuns:

Pai puteti face martisoare happy Origami si sa le pune-i cate un fir de martisor sau puteti gati opturi si sa vindeti sau sa faceti o expozitie in casa etc. cu vanzare happy Pui diferite colaje si le pui pret si lumea intra se uita si cumpara.
Funda?

| Dar1a a răspuns:

Niste idei:din lut (nu e scump) puteti face martisoare de tot felul si sa le pictati cu pensula fina (iasa mai bine)daca aveti sclipici puneti lipici transparent pe ele dupa ce s-a uscat vopseaua si presari sclipiciul1 2tongueoti face alte martisoare din materiale de prin casa sau din alte chestii nu conteaza din ce atata timp cat sunt frumoase si mai ales facute manual 3big grinaca va da voie directorul si daca aveti trupa/grupa de teatru a scolii faceti o sceneta de ziua mamei.Asa am facut noi de anul trecut 8 martie. P.s acum sunt pe cl 7. sunt destul de creativa. daca detaliile mele de mai sus pentru martisoare nu-s de ajuns cauta pe :ideideprimavara.ro