| Ghdjdjdj a întrebat:

Vreau o lista cu tarile in care este recunoscuta facultatea de medicina de aici, de la Bucuresti.

De preferat un link

Funda
Merci anticipat!

2 răspunsuri:
| brokxy a răspuns:

,,all Romanian Medical Univeristy Degrees are recognized by local bodies of nearly every country in the world,,
Tehnic in aproape fiecare tara din lume si din Europa 100%. Sigur ca se recunoaste peste tot! Doar e medicina. Stiu ca in Anglia si SUA 100% am vazut doctori care au plecat de aici acolo.Si Germania
https://www.studymedicineeurope.com/......on-romania
Facultatea de medicina din Romania e foarte recunoscuta peste tot

| Violleta2022 a răspuns (pentru brokxy):

In America, Canada si Australia nu sunt recunoscute, trebuind sa pui mana serios sa inveti, ca sa-ti dai examenle de echivalare a dimplomelor romanesti.
Nu stiu despre Europa.