| Allexandr2223 a întrebat:

Vreau sa dau la Facultate la Automatica Si Calculatoare, dar nu stiu ce carti imi trebuiesc pentru admitere. Ma poate ajuta cineva?

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Baza de studiu o formeaza manualele de matematica M1 din liceu si programa pentru bacalaureatul din aceasta disciplina( pentru "Politehnica "-Bucuresti, se adauga si fizica!). Dupa ce vei alege universitatea( din Cluj, Iasi, Bucuresti, Craiova etc.) la care vei sustine examenul cauta pe site-ul universitatii sau al facultatii "Culegerea de teste grila de matematica" editia din anul in care vei sustine examenul--- majoritatea universitatilor vand asemenea culegeri!

| Allexandr2223 explică (pentru alessia5158):

Am gasit culegeri pe site-ul celor de la UPB, dar voiam sa stiu daca mai sunt carti sau ceva care trebuie sa le cumpar