| Desh a întrebat:

Salut TPU! Vreau să fac facultatea în Anglia.Îmi poate spune cineva ce se predă ca limbă străină în Anglia? Dar vreo facultate de băieți din Londra

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai parintii foarte bogati si-si pot permite sa plateasca 20.000-30.000 euro pe AN pentru facultatea ta, sigur, poti sa mergi acolo, dar atentie, trebuie sa cunosti limba engleza la perfectie, ca altfel nu ai voie.
Nu exista faculatte de baieti sau fete in Anglia, toate sunt mixte!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cred ca Anglia e o tara destul de civilizata incat sa nu mai existe scoli impartite pe sexe.

| sierra1 a răspuns:

" vreo facultate de băieți din Londra"

poate doar aia de preoți că altfel ar trebui să cauți in Afganistan. Acolo toate sunt de băieți

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Facultate numai de băieți, cred că teologie catolică. Limbi străinr câte vrei.

| johnnny123 a răspuns:

"Facultate de băieți"
Ce înțelegi prin asta?

Ești atât de serios în legătură cu facultatea din Anglia încât nu depui nici măcar efortul de a afla pe cont propriu un minim de informații.