| NeedHelp1 a întrebat:

Vreau să-mi recomandați o carte/culegere cu TOATE comentariile și caracterizările de personaj și ce îmi mai poate pica la bac LA TOATE operele epice, lirice și ce mai este...
Să conțină tot ce-mi trebuie la fiecare operă în parte!
Mulțumesc anticipat!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Culegere nu ştiu, dar îţi pot recomanda un site pe care ai toate operele pentru Bac, iar la fiecare operă ai toate eseele ce ţi-ar putea pica+rezumat+caracterizări etc.
Doar că trebuie să îţi faci abonament.
4 EURO/lună sau 24 EURO/an.
Eu am ales abonamentul lunar pentru că m-am apucat de învăţat doar cu 2 luni înainte.
Site-ul se numeşte liceunet.ro

| corolav a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect este „ eseuri" și nu „ esee".

| anonim_4396 a răspuns (pentru corolav):

Ups.Ai dreptate.Mersi.

| Andra9pk a răspuns:

In carti/memoratoare sau culegeri sunt scrise aiurea, in niste termeni pe care probabil tu nu ii intelegi foarte bine. Mai bine iei cateva idei de colo-colo si scrii tu eseurile cu cuvintele tale. Le si memorezi mai bine asa. Sunt pagini pe Instagram unde sunt postate comentariile deja facute.
Dar daca tii neaparat.
1.Bacalaureat limba romana. 65 eseuri pentru clasele IX-XII
Autor: Onofrei, Margareta
Editura: BOOKLET
2. Literatura romana-BAC-Poezia
3.Literatura romana-BAC-Proza si dramaturgia
Tot de la editura Booklet