| xbastanu a întrebat:

Salut tuturor. Cum imi dau seama cati pini are o mufa jack de 3.5 mm? Am niste casti a4tech hs-50 si as vrea sa stiu cati pini are jacku. Ofer Funda

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mufa jack nu are pini. Are un singur piciorus pe care sunt 2 sau 3 segmente. Daca sunt doua segmente este mono, daca sunt trei este stereo. Casca ta este stereo si se introduce in placa audio la PC sau laptop.

| KlArt a răspuns:

Vezi în câte părți e separată mufa. De obicei, la căști, e separată în 3, deci are 3 pini; daca are și microfon, are sigur 4 pini.