| GabrielZaharia a întrebat:

Salut tuturor! Sunt in clasa a 12-a profil Stiinte ale Naturii Intensiv Engleza si as dori sa stiu urmatoarele:
-Ce este SRI si cu ce se ocupa.
-Este limita de inaltime la fel ca la Jandarmerie,Politie?
-Se dau ceva teste, examene de admitere si la ce.
-La ce materii ar trebui sa ma descurc ca sa intru "cu brio"?

1 răspuns:
| Torra01 a răspuns:

SRI este Serviciul roman de informatii.Nu au limita de inaltime, dar se ocupa cu informatiile ce intra sau ies din Romania si in interiorul acestora este un fel de FBI (putin cam mult spus), acum in funtie de cat de departe ajungi tu in rankul de ierarhie de acolo.Se ocupa cu multe lucruri si e greu de explicat, dar in esenta lui este un serviciu de siguranta al Romaniei.Se lucreaza mult pe calculatoare acolo, dar si pe teren si nu, nu este limita de inaltime. Poti cauta pe site-ul lor oficial, gasesti acolo multe detalii si eu am vrut sa dau acolo. Sper ca te-am ajutat!