| Mark2012012 a întrebat:

Salut tuturor. Sunt student in anul terminal anul 3 licenta zi la stiinte economice management. Am o restanta din anul 2 la materia modul audit dar in programa de anul acesta la management anul 2 nu mai apare aceasta materie desi profesorul mai preda acest curs la alte specializari, deci nu s-a pensionat.
Cum pot sa-mi iau restanta daca profesorul si materia nu mai sunt trecuti in programa de anul 2. S-a mai aflat cineva in situatia in care ma aflu eu acum?

2 răspunsuri:
| Pardelian a răspuns:

Indiferent daca nu mai este in programa nu inseamna neaparat ca nu trebuie luata. eventual du-te si vb cu profesorul respectiv poate ajungeti la un consens

| Mark2012012 explică:

Am aflat cum se face. Depui o cerere la secretariat unde spui ca in programa din anul X din anul curent, acum 2015, nu mai este materia si profesorul care o preda si ii rogi sa iti fixeze o data de examen.