| MikeMic a întrebat:

Salut utilizatori TPU. Am o problema destul de mare. Se pare ca pe acest semestru o sa ramana repetent, la matematica, desigur! Notele mele stau in felul urmator: 4, 4 si 3. In teza am luat 4. Iar la matematica eu stau foarte prost, iar cand ma refer la foarte prost, nu stiu absolut nimic! Nici eu nu stiu cum am reusit sa trec clasele pana acum, dar infine. Am nevoie de un 8 ca sa pot trece clasa, de invatat nu pot, nu am rabdare fiindca nu mai suport matematica in nici un fel. Aveti niste idei cum as putea sa fac ceva sa nu raman repetent? Oare daca o sa ii explic profesorului "ii va fi mila" si o sa ma lase sa trec? laughing Multumesc. O zi/seara faina in continuare.

2 răspunsuri:
| nirocino a răspuns:

Daca stii ca iti trebuie un 8 ca sa treci clasa inseamna ca stii ceva matematica, nu e totul pierdut! Curaj si bafta!
P.S. Nu strica sa vorbesti si cu profesorul, cel putin vede ca iti pasa de situatia ta si poate iti da niste sfaturi folositoare!

| Andreea213 a răspuns:

Apuca-te de invatat!