| x2gk9r a întrebat:

Salut! Vreau sa imi ziceti ceva!
Sunt baiat am aproape 16 ani si sunt cuminte si ma comport civilizat nu ca ceilalti, si ma imbrac destul de ok, nu ca ceilati cu blugi trasi jos pana jos cu papuci nike etc... nu imi place sa injur si ascult mai multa muzica in engleza si kpop" este normal chestia asta si sunt si cam antisociabil!
Vreau o parere? Sa ma schimb sau nu?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă simți acut lipsa amicilor/colegilor, te adaptezi. Ăsta pare termenul mai potrivit

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Este normal să fii normal. 2. Să nu te schimbi.

| T0T a răspuns:

Antisocial înseamnă că nu te conformezi normelor sociale. Cam contrar la ce ai spus aici.

| Ariana131 a răspuns:

Fiecare persoana are stilul ei."Nu ca ceilalți cu blugi trași pana jos cu papuci nike", cred ca fiecare dintre noi, ne îmbrăcăm cum ne place și cum ne simțim bine. Nu te judeca nimeni după ce asculți, si eu mai ascult kpop, dar asta nu înseamnă că trebuie să spună cineva ceva sau sa devin antisociabila. Dacă ești și antisocial, problema nu este la îmbrăcăminte, ci la felul cum vorbești sau reacționezi la unele lucruri. Si nu te schimbi, doar te adaptezi unor situații