| rusbeni10 a întrebat:

Salut, vreau sa intru la FSEGA la Cluj, la specializarea Informatica-Economica, dar oricat am cautat, tot nu am inteles cum si din ce se da admiterea. Ma puteti ajuta?

2 răspunsuri:
| Florin9Florin9 a răspuns:

Trebuie să găsești undeva măcar mail sau număr de telefon. Și iei legătura cu ei și întrebi, nu ai nimic de pierdut.

| cosmin1324 a răspuns:

Salut,cam tarziu dar nah, acum am vazut postul. La FSEGA IE intri pe baza de dosar cu media de la bac + bonificatii daca mergi la concursul din primavara(bonificatia e de 10% din nota la examen, gen daca ai media generala 9.40 la bac si 6 la examen, ai media de admitere 10). Totusi de ce nu dai la automatica si calculatoare sau mate-info? Sunt mai folositoare decat cibernetica, eu de exemplu, in vara, am intrat la toate trei si am mers pe calculatoare(nu regret, pentru ca voiam sa invat totul despre calculatoare).