| carmina34690643 a întrebat:

Vreau si eu sa invat sa vorbesc fluent limba engleza..Am ceva probleme la timpurile verbelor.Credeti ca acolo este piedica mea de a formula propozitiile corect? stiu ceva cuvinte...pot spune chiar ca stiu multe.La anul termin liceul si vreau sa dau examenul TOEFL si IELTS.Asta entru ca as vrea sa intru la medicina in oxford.La proba scrisa ma mai descurc pentru ca am mai mult timp de gandire dar la cea orala nu prea.Tocmai din cauza timpurilor.Voi cum credeti ca as putea sa invat mai repede engleza profi?

1 răspuns:
| deewskk a răspuns:

Eu zic asa: ori iti iei un meditator, ori folosesti site-uri de acest gen, ori google translate