| EusebiuRa a întrebat:

Salutare! A apelat cineva de aici la un consilier de cariera? Cum a fost experienta si cum v-a ajutat?

Răspuns Câştigător
| Sophieka a răspuns:

Buna

Eu nu am apelat la un consilier de cariera dar am apelat la un consilier terapeutic pentru a-mi spune ofurile, tristetile si pentru a-mi rezolva durerile interioare.

Prima consiliere pe care am avut-o cu un barbat, am nimerit-o prost... Nu am avut compatibilitate si e genul acela de om care ar vrea sa te vada bine, dar nu mai bine decat el.

Am fost foarte dezamagita initial, dar dupa catva timp de cautari si interioare si nu numai, mi-am dat seama de mai multe si pe langa asta, mi-am cautat un terapeut cu prudenta si m-am asigurat de inainte ca ne-am potrivi si ca pot beneficia de consiliere si sprijin.

Eu te sfatuiesc sa cauti pe net, pe Youtube, sa te uiti peste paginile lor de Facebook etc si sa vezi cu, care simti ca rezonezi apoi sa incerci... Daca vei avea parte de o dezamagire sau mai multe, mai incearca... Buruieni sunt pretutindeni!

| EusebiuRa explică (pentru Sophieka):

Multumesc frumos!

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ești in școla și nu știi incotro să te indrepti?

| doctorandus a răspuns:

Nu am apelat asa ceva, dar am efectuat un test pe computer de stabilire a carierei si a iesit ca trebuie sa ma fac barman, ceea ce am considerat prostie curata.