| Ioan489 a întrebat:

Am absolvit liceul acum 2 ani si nu mi-am ridicat diploma ( nu am avut nevoie pentru angajare deoarece am lucrat ca freelancer ). In momentul de fata intentionez sa ma duc sa o ridic, dar parca ma copleseste frica ( sa spun asa ). Nu este putin nefiresc sa ma duc tocmai acum? Credeti ca inca o au la secretariat s-au trebuie sa fac o cerere anume? Cum sa o cer ( buna ziua, am venit sa-mi ridic diploma de absolvire de acum 2 ani ) happy?

Răspuns Câştigător
| BlueButterfly97 a răspuns:

Nu este absolut nici o problemă. O cunoștință de-a mea s-a dus să își ia diploma după 30 de ani și era încă în arhivă, cu atât mai mult n-ar fi o problemă la tine după doar 2 ani. Îi spui secretarei că nu ai avut nevoie de ea până acum și că ai vrea să o ridici acum.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cerere scrisă și ți-o dă.