| Cybe3r a întrebat:

Salutare,
Am o mare problema, am dat examenul auto teoretic de 3 ori si prima data nu am invatat nimic si am facut 15p a doua oara am invatat din o carte am facut 9p a treia oara am invatat din 2carti diferite de prima+chestoinare online si am facut 7p si acum nu mai stiu cum sa procedez de unde sa mai invat ce sa fac? Cand ma duc spre sala chiar si cu o zi inainte fac teste cu 23 25 p si cand ajung la examen =o nu mai stiu nimic nimic ce sa fac ce e cu mine si cu mintea mea? Astept ceva raspunsuri reale nu glume prostesti.DE UNDE SA INVAT SI CUM SA PROCEDEZ?

Răspuns Câştigător
| Adentro_Mar_1974 a răspuns:

Super intrebarea. si eu inainte de asa zisa scoala faceam peste 20 de punce la majoritatea testelor, dar dupa ce m-am apucat de invatat bramburala legislativa romaneasca, am inceput sa raspund conform legii si faceam doar 10 puncte. Lectorii nu gandesc nici ei, nu te pot lamuri cu lucrurile care se bat cap in cap in lege ori care sunt aruncate pe ici-colo si nu trateaza coerent subiectul. Problema e incapacitatea romanilor sa faca legi clare si eficiente si atitudinea de a lua carnetul cu orice pret (!), ca dupa aia mai inveti tu pe strada cu masina, daca nu omori pe cineva inainte... Eu zic sa iti iei carnetul in UK sau USA, e mult mai clara legislatia, facuta de indivizi normali la cap happy

| Cybe3r explică (pentru Adentro_Mar_1974):

Ma duc in republica moldova acolo cu 600$ il ei fara sa calci pe la ore til trimite acasa dupa 3 luni, nu ca la noi ei sala apoi astepti 3luni jumate sa dai orasul si daca mai cazi orasul odata mai ai o sansa dupa expira dosarul laughing
Asa-i la Iasi 3 luni dupa ce ai luat sala dai si orasul happy((((((((((((((((((((
Mesaj: Romania trezeste-te

10 răspunsuri:
| Cybe3r explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Salut, am invatat 3 carti si de pe i drpciv nu se aseamana cu alea de la sala "ca doar am experienta cu sala" happysad

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Toti care au invatat de pe materialul care ti l-am dat si eu au luat examenul. Clar lucru legatura ta cu orele teoretice de legislatie a fost inexistenta. Acolo iti da direct de la sursa ce sa invati. Tu ai preferat sa lipsesti de la cursuri si ai invatat " din auzite ".

| Cybe3r explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Am fost la toate cursurile teoretice dar 40% invatare restul povesti cum era profesorul sofer pe timpul lui Ceasca

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Cybe3r):

Problema poate fi adevarat si la profii de legislatie. Ma intreb cum oare de majoritatea au trecut examenul invatand singuri? Deci f posibil ca problema e la tine. Examenul e tocmai pentru a securiza societatea in fata celor care nu sunt capabili pentru aceasta ( sau alta ) activitate. Cat priveste spaga...scuze - e metoda buna pentru tiganii analfabeti. O persoana constienta, care te stie ca ai luat pe spaga, s-ar sui sa fie pasagerul tau? Cand avem un permis in buzunar toti ne simtim mandri, dar pe spaga te simti nepatat?

| Cybe3r explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Asta e metoda in Romania altfel nu traiest nu ai ce face. Am un prieten care sa contrazis cu examinatorul si nu a mai luat in veci permisul in Iasi a plecat in danemarca si a dat acolo legea e una si dreapta nu ca la noi o lege si n variate de a o evita sau aplica.

| Cybe3r explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Crezi ca nimeni nu da spaga in tara asta chiar si tu. Mai ales pilele si spaga in Romania sunt la putere dupa legea.asa ca se vede destul de clar.

| Emmy567 a răspuns:

Ai putea bea ceaiuri pentru concentrare si stres

| Cybe3r explică (pentru Emmy567):

Am consumat 30 de memo plus dar are ff multa cofeina si adorm pe la ora 2 noaptea si totusi le iau dimineata.