| teoooolrc25 a întrebat:

Buna TPU.

Sunt in Anglia de aproape 5 ani. Am 14 ani si sunt in clasa a-10a, deci anul viitor voi avea examenele GCSE in a-11a.
Dupa ce o sa dau aceste examene, as dori sa ma intorc inapoi in Romania si sa imi continui studiile. Insa nu sunt sigura daca studiile de aici sunt recunoscute in Romania? Si daca da, de unde pot sa incep? Liceu / facultate?

1 răspuns:
| SG1995 a răspuns:

Păi din ce știu liceu, A exam e echivalentul bacalaureatului, deci cu GCSE doar cu liceul continui. Eu zic să termini liceul acolo, abia apoi să vii înapoi că altfel e nașpa.