Salutare!

Am si eu niste intrebari despre Cambridge.
Au incercat sa-mi explice niste prieteni mai mari dar chiar n-am inteles nimic, deci va rog sa imi explicati si mie, mai detaliat daca se poate :

1. Cu ce incep? Am auzit ca mai intai trebuie sa fac niste cursuri speciale de engleza, sau cel putin ore suplimentare la scoala, si dupa dau un test, iar Gradul de Dificultate de la Examenul Cambridge depinde de nota de la acel test. Este adevarat?
2. Cam cat costa acest Cambridge?
3. In ce scoli il pot da? (Din Bucuresti, daca sunt) Pentru ca mi-ai zis prietenii ca doar in anumite scoli il pot da.
4. Pot sa-l dau oricand? Ma refer, o cunostinta l-a dat in clasa a 12-a. Eu sunt clasa a 9-a, pot sa-l dau si acum sau trebuie sa astept si eu pana in a 12-a?

Presupun ca doar astea sunt intrebarile mele, pentru moment. Sper ca imi puteti raspunde, si chiar sper sa imi dati chiar si detalii in plus daca se poate.
Thanks in advice, and have a nice... morning/day/afternoon/ evening! (Depinde cand raspundeti big grin )

1 răspuns:
| valentino52 a răspuns:

Eu prin a 5a am dat Cambridge First Certificate iar in a 9a Cambridge Advanced care este penultimul. Cambridge Proficiency e cel mai mare grad dar e foarte greu.dar cred ca ar trebui sa mai lucrezi ceva la engleza ori ai vrut sa zici Thanks in advance sau thanks for the advice.