| Ronaldo_Ronaldo_1997 a întrebat:

Salutare,am și eu o curiozitate, am terminat 11 clase adică profesională pe profil de mecanic auto, dar as dori sa fac liceul dar la seral pentru ca sunt angajat și nu îmi permite timpul sa merg la liceu normal deoarece am înțeles ca la seral poți merge doar la examene sau ceva de genul nu știu exact cum este dar este și o taxa sau limita de vârsta la seralul asta?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti continua liceul la seral sau cu frecventa redusa, urmand clasele XI, XII si XIII.
Nu este adevarat ce-ai auzit, nu exista forma fara frecventa la liceu, doar formele cu frecventa la zi, cu frecventa la seral si cu frecventa redusa.
Nu exista taxa si nici limita de varsta, limita de varsta este doar la forma cu frecventa la zi.

| Violleta2022 a răspuns:

Poti continua liceul la cursul seral, unde va trebuii sa termini 13 ani, ca sa poti sustine BAC-ul.
Pentru liceul seral nu se plateste nici o taxa si nici nu-i limita de varsta! Succes!

| 1234568807 a răspuns:

Da, doar la examene te duci doar la liceu la frecventa redusa, asta e partea buna acolo, ca nu esti obligat sa te duci la cursuri cum e la seral