| fany332 a întrebat:

Salutare,
Am si eu o intrebare,
Am fost admis la facultatea de chimie din cluj la profilu "ingineria si informatica proceselor chimice si biochimice" cu regim de taxa. In urma redistribuirii locurilor ramase vacante am picat pe sectia "ingineria substantelor anorganice si protectia mediului" dar in regim bugetat. Merita oare sa raman la a 2a varianta? cu toate ca is la buget dar in cazul acestei specializari posibilitatile mi se par mult mai reduse in sensul ca ceva domeniu legat de protectia mediului si atata tot...
Voi ce spuneti?

Răspuns Câştigător
| Tina88 a răspuns:

Cred ca trebuie sa alegi ce iti place mai mult, chiar daca esti la taxa primul an daca iti place si ai performante anul urmator poti intra la buget insa la varianta doi poti sa cazi anul 2 la taxa daca nu-ti place specializarea si nu inveti suficient. Bafta.

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Daca as fi in locul tau as alege specializarea cu taxa!
http://www.chim.pub.ro/......himice.pdf

Iti sugerez sa consulti si planul de invatamant pentru cele doua specializari din link :http://chem.ubbcluj.ro/pr-acad/licenta.html

p.s. Pe parcursul facultatii un loc bugetat se poate castiga sau pierde, in functie de performanta!