| 20dollarsk a întrebat:

Salutare!
Am terminat clasa a 8a si sunt din Buzau.
Va rog, spuneti-mi si mie ce parere aveti despre liceul Economic si mai exact profilul Economic.
Multumesc. big grin

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci eu sunt în Economic, am termiant acum a 9a, profil economie. Este destul de greu, multă teorie, profesorii hm, nu prea draguti, și da e foarte greu. Contabilitatea ne moara, multe documente, multe portofolii, si mai e 1 modul "Calitatea produselor și serviciilor" care este destul de greu. Daca vrei să stii mai multe despre liceu dă add https://www.facebook.com/tudorie.m.iulia, pentru ar fi foaret multe de spus. Dar da, trecand peste faptul că e greu, e destul de bun.

| Memecy a răspuns:

Eu am terminat economic si NU as recomanda nimanui acest profil (tehnician in activitati economice) numai daca
1. Iti place sa tocesti tot felul de prostii
2. Sa faci 99999999 999999 999999 de portofolii inutile
3. Consider ca ce se invata acolo se poate invata si in biblioteca
4. Iti dezvolta un oarecare limbaj economic
5. In rest multa bataie de cap
6. Concluzie nu pierzi nimic daca nu mergi la eco crede-ma
Dar stii omul nu crede ca focul arde pana nu se arde pe pielea lui mai bine mergi la economic daca aia vrei da e o diferenta de la cer la pamant de ceea ce crezi ca este economicul si ce este in realitate
Iti zic in tot liceul faci la 100 de materii de specialitate acelasi lucru doar cu alt nume
Daca iti place matematica iti recomand cu caldura mate-info ( un profil care treptat il inghite pe cel economic la modul real vorbind)