| somerandomdude713 a întrebat:

Am terminat liceul si urmeaza sa merg la o universitate. Ce parere aveti despre Informatica la Politehnica Timisoara? Admiterea se face prin concurs de dosare. Programa, din ce am citit pe site chiar pare ok. Nu iti prea baga materii multe pe gat. Totusi, am auzit de la cineva ca nu e chiar ok si mi-a recomandat sa merg la CTI, insa imi e teama de fizica. Mi-e teama de restante. Deci revin, merita Informatica la Poli? Oh, si inca o intrebare, UVT are aceeasi specializare, sa merg acolo?

1 răspuns:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

UVT are aceeasi specializare, din cadrul facultatii de matematica si informatica.
Dai admitere din mate si din info.