| DarkNayker a întrebat:

Salutare, astazi am auzit niste perle si vreau sa inteleg care este treaba! Mi s-a spus ca cineva a vazut la televizor si i-au spus si rudele ca cica s-ar ingheta acest an scolar din lipsa de " fonduri " ( nu am idee ce ar trebui sa insemne asta ). Am cautat pe internet si tot ce am gasit este ca sunt profesori si elevi care sunt greva, unii profesori nu vor sa incheie mediile elevilor si nu vor sa asiste pe inscrisii la bac

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

De cand ma stiu pe profesori ii apuca greva inainte de examene si la inceputul scolii. Pentru ca atunci au cele mai mari sanse sa isi negocieze cererile. La fel o sa fie si anul asta... putin vant, 2-3 demisii si apoi lucrurile vor reintra in normal, mediile vor fi incheiate, examenele se vor da, etc.

Nu se pune problema ca anul scolar sa fie inghetat pentru toata tara.

3 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Nu te ingrijora, nu scapi de scoala laughing

| pufulescu a răspuns:

Pfuai, ti-ai gasit! Greva in Romania si furtuna de nisip la Polul Nord n-ai sa vezi vreodata.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Tot la scoala mergi.