| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, astazi mi-am facut retragerea de la master dupa un an de zile. Ideea este ca eu am primit o bursa pe parcursul anului, nu am semnat pentru ea sau ceva, am semnat doar contractul de studii in care nu se mentioneaza nimic pentru asa ceva, ala il semneaza toti care intra la licenta / master. toti de la masterul respectiv au primit bursa aceea. Azi mi s-a facut lichidarea iar la secretariat m-a intrebat daca la serviciul de contabilitate unde am primit una dintre semnaturi, am zis despre bursa, eu am zis ca nu pentru ca nu am fost intrebat nimic, am primit semnatura si am plecat, secretara a zis ca nu stie mai multe. Apoi mi-a eliberat documentele de la dosar si am plecat si s-a confirmat retragerea. In caz ca voi mai primi bursa respectiva cumva, am sa o returnez ca sa stau linistit, insa frica mea este sa nu ma trezesc ca imi imi cer banii din trecut pentru ca am mai cheltuit din ea…nu aveam eu de unde sa stiu ca o sa ma retrag, imi este foarte frica…credeti ca ma pot da in judecata sau ceva pentru lunile trecute?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cred că nu.

| minrest a răspuns:

Ce ti se intampla asa oribil daca mai mergeai un an la scoala? Ai pierdut masterul de la stat, neica, de acum il mai poti face doar contra cost. Bursele din urma, insa, sunt ale tale si nu ti le mai cere nimeni.

| Andrei21212 a răspuns (pentru minrest):

A fost o prostie de master pentru ca m-au fortat ai mei, nu e problema, oricum nu voi mai face altul, doar treaba cu bursele ma interesa

| minrest a răspuns (pentru Andrei21212):

Evident, numai tu poti aprecia ce te aranjeaza si care iti este interesul. Mare prostie au facut ai tai, pacat.