| XioDaolin a întrebat:

Daca termin liceul la profilul stiinte ale naturii ce pot sa ma fac?
a) cu bac-ul luat;
b) fara bac luat;
Daca nu iau bac-ul pot face o post-liceala?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

a) Depinde ce-ţi găseşti de lucru şi ce-ţi place să faci...

b) Nimic altceva decât muncitor în construcţii ( zilier ) sad

c) Poţi urma cursurile postliceale deoarece TOATE sunt cu taxă, dar până la terminarea cursurilor postliceale TREBUIE să promovezi şi BAC-ul!

Toate cele bune.

2 răspunsuri:
| Denymdfk a răspuns:

Eu am terminat stiintele naturii anul acesta, cum am facut chimie si biologie (materiile profilului) vreau sa fac fac de farmacie.
Sau ai putea face bio-tehnologie, facultatea de chimie/medicina/fac de biologie si cam tot ce e legat de profilu asta, sau protectia mediului..etc
Sau daca nu ti-au placut aceste materii poti incerca orice altceva
deoarece dupa ce termini liceu nu iesi cu nici o specializare de la acest profil.
Daca nu iei bacu...dai in toamna si tragi sa-l iei laughing
Post-liceala se poate face cu condtia ca pana termini sa iei si bacu.
Colegi mei care nu au luat bacu asta au zis ca vor sa faca, ceea ce mi se pare o optiune destul de ok
Bafta!

| Costel_Neagu_1997 a răspuns:

A)poti avea destul de multe job-uri:profesor, contabil, etc.depinde de ce vrei.

b)fara bac nu faci aproape nimic.
poate doar sa fi foarte bun intr-un domeniu si sa ai norocul sa fi descoperit.

c)nu pot sa iti spun sigur