| Ronaldo_Messi_2001 a întrebat:

Ce post liceala imi recomandati dupa ce termin liceul pe profil de siinte sociale?
Sa castig bani multi =D

9 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Ia si tu diploma de neurochirurg si muta te in Germania, UK, sau USA...
Se castiga binewinking

| Elena9328 a răspuns:

Asistenți medicali generaliști.
Și pleci peste hotare
In doi ani maxim îți iei și 3 mașini și 2 apartamente.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Elena9328):

Am auzit, e plin de miliardari din astia.

| Elena9328 a răspuns (pentru anonim_4396):

Că o iei in mișto e treaba ta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Elena9328):

Nici macar un doctor nu face banii aia(da, in strainatate) si tu imi spui ca unul care nu e in stare sa faca o facultate devine miliardar?laughing Sa fim seriosi.

| Elena9328 a răspuns (pentru anonim_4396):

În străinătate un asistent medical bun, ajunge și la 80-100 de milioane pe luna. Cine ar face o facultate unde nu ai niciun viitor?! Măcar la o postliceală înveți cu adevărat o meserie. Nu freci menta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Elena9328):

Cu 2000 euro lunar din care trebuie sa traiesti si sa platesti chiria iti iei, in 3 ani, 2 apartamente si 2 masini?
Cand ma refeream la o facultate, vorbeam de facultatea de medicina.

| Elena9328 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca pleci cu școală respectiva, ți se oferă. Că nu vrei sa ramai acolo și să te muți singur, alta poveste. Pai bine că ai spus la ce facultate. Așa mai vii de acasă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Postlicealele nu-ti aduc sinecuri, poti fi sigur de asta. big grin