| TicTicTica a întrebat:

Salutare, eu anul viitor doresc sa ma mut la un alt liceu. Am auzit ca se fac diferite consilii pentru mutare. Unul tinut de liceul la care vreau sa ma mut(si care imi aproba cererea la liceul lor) si unul la liceul de la care plec (care imi aproba mutarea la un alt liceu). Sunt sanse sa nu fiu acceptat chiar daca am media potrivita si mai sunt locuri? Si sunt sanse sa nu ma lase liceul de la care vreau sa ma mut chiar sa o fac?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Liceul actual da doar un aviz consultativ, de care liceul de transfer nu este obligat sa tina seama, chiar daca ar fi negativ. Aprobarea depinde de Consiliul de Administratie al liceului de transfer, indeplinirea conditiilor de catre tine si de reusita ta la examenele de diferente daca schimbi profilul.

| sierra1 a răspuns:

Vorbește cu directorul liceului unde te muți, pe la sf lui august