| nyoentox2002 a întrebat:

Salutare, o sa se deschidă școlile pana la urmă? Dacă da înseamnă că o să se deschidă pe 9? Ca știu ca după avem vacanta de iarna și na!
Sper sa dea Dumnezeu sa înceapă, mor dacă nu încep școlile, ca îmi este dor și de o fată, e mai complicat ca ea sta la tara și ea la oraș și as vrea să o văd.

7 răspunsuri:
| 120bulevard a răspuns:

Si pana acum ai vorbit cu ea? Slabe sanse sa se deschida scolile in perioada asta

| Werrich a răspuns:

Nu se deschide nicio școală, o sa ne bage Iohannis în carantină ca în martie.

| nyoentox2002 explică (pentru 120bulevard):

Cică se spune ca doar 30 de zile se închid scolile

| nyoentox2002 explică (pentru 120bulevard):

Da am mai vorbit cu ea e mai complicat

| Sabina3759 a răspuns:

Scolile nu se vor deschide cel putin pana in luna februarie

| Violleta2022 a răspuns:

Nici o sansa sa se revina la normal prea curand!
Scolile nu-si deschid portile, cazurile de covid sunt de 5-10 ori mai mari ca in primavara si nu se vrea o contaminare mai mare decat este.
Se vor face cursuri online, asa cum a fost si pana acum, cel putin anul asta, sau pana va scade considerabil numarul de infectati.

| anonima188888 a răspuns:

Eu tot sper sa se redschida... si eu sunt in aceeasi situatie, mai ales ca am examen in iuniesad