| anonimul29 a întrebat:

Salutare scuze pentru categorie dar ma confrunt cu o maaare dilema la economie (poate se pricepe cineva) deci am texul " Producatorultrebuie sa-si propuna un nivel de performanta care sa corespunda cu piata vizata si cu nivelurile de performanta ale concureltilor" deci ideea e in felul urmator de la textul dat trebuie sa fac gen o mica compunere ce a vrut sa zic acel text pnm daca ma poate ajuta cineva FUNDA!

Răspuns Câştigător
| alyinus a răspuns:

Probabil se refera la a face un studiu de piata inainte de a intra cu o afacere intr-o anumita comunitate/tara. Producatorul trebuie sa-si ia toate masurile astfel incat afacerea lui sa fie la nivelul cerut de piata si la standardele cerute de cumparatori... sper ca ti-am fost cat de cat de ajutor cu aceasta idee.