| andi456 a întrebat:

Salutare stie cineva daca manualele de matematica scrise de georgeta burtea pentru liceu,sunt niste manuale foarte bune? daca nu,ce autor de manuale de matematica pentru liceu,mi ati recomanda?

Astept raspunsuri de la voi, funda!

Răspuns Câştigător
| x0x0o a răspuns:

Da, manualele de matematica scrise de burtea sunt super ok. profesorul meu s-a folosit de ele pe tot parcursul liceului. punctul forte este modul de organizare a exercitiilor in functie de greutatea lor.(de la E1 cel mai usor pana la A11/... cele mai complexe).in partea unde este structurata teoria sunt date si exemple concret care iti explica pas cu pas cum se aplica o formula...mie mi-a fost de mare ajutor.are toate tipurile de exercitii pe care le poti gasi in variantele de BAC.eu m-am folosit de ele in loc sa fac meditatii si cred ca au fost mai eficente decat un profesor.