| Emanuel231 a întrebat:

Salutare, sunt in clasa a 8-a si nu stiu la ce profil sa ma duc, mie imi place algebra, romana, chimia istoria si engleza. Nu prea imi plac biologia, fizica si geografia( le inteleg cat de cat da nu imi plac). M-am gandit la mate info da acolo se face multa fizica, dar si la filo, dar acolo am mai mult probleme cu franceza. Pe mine ma pasioneaza fotografia, cantatul, filmatul, omul si gandirea lui, tehnologia si cum evoluaeza ea si socializarea, participarea la concursuri unde sa intalnesc oamenii interesanti. Va rog mult sa ma ajutati, dau funda! Multumesc anticipat

1 răspuns:
| Emmy125 a răspuns:

Nu prea conteaza profilul la liceu. Mate-info si filologie sunt extremele. Ai putea incerca stiinte sociale sau stiinte ale naturii.
Facultatea conteaza, desi nici aia s-ar putea sa nu conteze. Depinde de destinul si norocul fiecaruia.