| robert197 a întrebat:

Salutare, te poti transfera de la facultatea de drept la alta specializare prin echivalare de examene? Daca da, care ar fi celelalte optiuni? (am trecut anul 2).
Multumesc!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred, nu exista facultati care sa aiba aceleasi materii ca facultatea de drept, dar te poti interesa si afli exact de la facultatea unde vrei sa te transferi.

Bula
| Bula a răspuns:

Intreaba la secretariat /decanat /rectorat, ce pretentii sunt.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista asa ceva la facultate.
Transferurile de acest gen se intampla la scoala generala la liceu, dar nu si la facultate.
Daca vrei sa mergi la o alta facultate, sustii examenul de admitere si o ei de la inceput cu anul 1.