| Matei_Mihai_Alex_1971 a întrebat:

Am o intrebare legata de orele astea online pe care cred ca toti o aveti. Are voie profesorul sa ma oblige sa pornesc camera si/sau microfonul? Adica sa ma ameninte ca daca nu pornesc am absenta sau ce alte amenintari mai baga ei. DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Treaba asta nu e reglementata nicaieri si in momentul asta argumentele profesorilor sunt mai bune iar voi cu putine exceptii nu prea aveti de ce sa nu le porniti.

Daca nu pornesti camera si microfonul poti efectiv sa lasi laptopul pornit si sa de duci sa te uiti la un film in timpul orei.

12 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu te poate obliga dar iti poate pune absenta daca nu le pornesti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu v am auzit niciodata sa va revoltati la scoala ca va obliga sa veniti. Acum brusc va lezeaza pe toti ca trebuie sa porniti o camera web...

| Osneros a răspuns (pentru suntserios):

Poate faptul că la școală ești în spațiu public și nu la tine acasă are ceva de-a face cu lezarea elevilor?

| suntserios a răspuns (pentru Osneros):

Vrajeli de 2 lei. Nu vor sa faca ore...

| Osneros a răspuns (pentru suntserios):

Adevărat, fapt care demonstrează că a-i obliga să pornească camera și microfonul nu le stârnește interesul, pe lângă că demonstrează o lipsă de încredere imensă.

| gabicoo a răspuns:

Te poate pune absent!

| Matei_Mihai_Alex_1971 explică (pentru gabicoo):

Dar eu daca vin cu dovezi care arata ca nu am fost absent? Mi se poate motiva aceasta absenta?

| gabicoo a răspuns (pentru Matei_Mihai_Alex_1971):

Și care pot fi dovezile tale?
Sunt tare curios!

| Matei_Mihai_Alex_1971 explică (pentru gabicoo):

Ceilalti colegi care au stat la ora. Nu-i logic?

| suntserios a răspuns (pentru Matei_Mihai_Alex_1971):

Pai daca tu nu aveai nici video nici audio de unde stiu colegii tai ca tu erai acolo? Sigur nu erai

| sadrian46 a răspuns (pentru Matei_Mihai_Alex_1971):

Cu ce dovedești?

| Berlinu a răspuns:

Daca nici sa porniti o camera nu sunteti in stare... merge dracului direct la munca. Pierdeti si vremea voastra, si pe a profesorilor.