| HermioneLove a întrebat:

ce carti imi recomandati pentru varsta mea? asa cam varstele 11-12-13 ani! imi plac de obicei cartile de aventura,umor,actiune,fantasm si nu-mi plac cele plictisitoare,cu multa descriere! ceva de gen autori:Lemony Snicket, C.S. Lewis, Roald Dahl!

Răspuns Câştigător
| delyanebunatika a răspuns:

Poti citi cartea Singur pe lume este foarte frumosa eu am citit-o la 10 ani
AVENTURILE LUI HUCKLEBERRY FINN de Mark Twain
AVENTURILE LUI TOM SAWYER de Mark Twain
AMINTIRI DIN COPILARIE de Ion Creanga
COLT-ALB de Jack London
MINUNATA CALATORIE A LUI NILS HOLGERSSON de Selma Lagerlof
OLIVER TWIST de Charles Dickens
PRINT SI CERSETOR de Mark Twain
BASMELE ROMANILOR de Petre Ispirescu
fundita?

8 răspunsuri:
| SnowBella a răspuns:

De ce sa nu incerci un autor de-al nostru? Iti recomand cartea "Invitatia la vals" de Mihail Drumes. Si eu am citit-o pe la 12 ani si pot sa spun ca pentru varsta asta este o carte care te impresioneaza. Nu e tocmai o opera fantastica, cum iti place tie, se bazeaza mai mult pe fapte reale dar poate o sa-ti placa, e bine sa incerci si altceva.

| 1DPinkpOint a răspuns:

Jurnalul unui pusti! e suuper:X e pe volume.4 cred. le-am citit in urma cu 2 lini..si crede`ma nu te plictisesti.love struck sunt mai mult poze si scrisul e dragut..deci spor la citit! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

AVENTURILE LUI TOM SAWYER de Mark Twain
COLT-ALB de Jack London
OLIVER TWIST de Charles Dickens
PRINT SI CERSETOR de Mark Twain

| KiduIcs a răspuns:

Iti recomand Juranalul uni Pusti sau Jurnalul unei Pustoaicewinking.

| Seraph_3236 a răspuns:

Cred ca ti se potrivesc cartile din seria Harry Potterhappy Si nu fac misto...au si aventura, si umor, sunt fantastice, au multa actiune.in plus sunt moderne (actiunea se petrece in epoca contemporana)

| sabinutza14 a răspuns:

Salut.Incearca "Jurnalul unui pusti" (sunt 5 carti),"Insemnarile unei pustoaice", trilogia nomilor ("In camion","In excavator","In nava") si trilogia "Lupii din Mercy Falls". SPOR LA CITIT!

| NaturalPlus a răspuns:

Http://www.naturalplus.ro
Suplimente nutritive, proteine, culturism fitness bodybuilding.